Новини

Бездріжджовий хліб

18-02-2019

  Хліб без додавання дріжджів був не тільки першої їжею людини, а й з давніх часів був засобом для профілактики багатьох хвороб. На відміну від продукту, приготованого з застосуванням одноклітинних грибків, він не шкодить корисній мікрофлорі кишечника, не викликає метеоризм і добре засвоюється.

  Варто зауважити, що такий продукт містить мало вуглеводів і жирів, в порівнянні зі звичним видом хліба, також знижена його калорійність, вона становить всього 177 калорій на 100 г.

  Чим же так унікальний цей продукт? Справа в тому, що дріжджі, потрапивши в організм людини, починають активно розмножуватися і заважають розвитку здорової мікрофлори, тим самим мікроорганізми провокують появу проблем з травленням і надмірної ваги. А ось бездріжджовий хліб засвоюється набагато краще і не порушує кишкову мікрофлору. 

 

Читати далі

Технологія приготування дріжджового тіста

18-02-2019

Цікаво знати, що …

   Бродіння тіста починається з моменту його замішування і закінчується на початковому етапі випічки або обсмажування виробів. При бродінні в тісті відбуваються складні фізико-хімічні й біохімічні процеси, у результаті яких змінюються фізичні властивості тіста, що має важливе значення під час його обробки, і накопичуються різні продукти, які надають певного смаку й аромату випечених виробів. Розпушування тіста вуглекислим газом дозволяє одержувати вироби зі специфічною структурою, що сприяє ліпшому перетравленню продукту.

   Волога сприяє бродінню, а відтак, що більше в тісті води або молока, то інтенсивніше відбувається цей процес.

Оптимальна температура для бродіння – 25-35 °С. Для "слабкого" борошна бродіння варто здійснювати при низьких температурах (25-30 °С), для "сильного" – при більш високих (30-35 °С).

Накопичення в тісті вуглекислого газу – продукту спиртового бродіння – знижує активність дріжджів, і щоб вилучити його надлишок, тісто в процесі  необхідно періодично перемішувати (обминати).

Обробка тіста. Приготовлене тісто нарізають шматками необхідної маси, розкочують і дають їм "підійти". Потім зі шматків тіста формують відповідні вироби і дають їм вистоятися. Сенс цих операцій полягає в тому, що при формуванні виробів з них майже повністю витісняється вуглекислий газ, тому вироби, випечені одразу ж після формування, мають неналежно розпушену хлібну м'якушку і покриту тріщинами скоринку. Щоб цього не сталося, сформовані вироби перед випічкою витримують у теплому приміщенні. При цьому в них утвориться вуглекислий газ, що розпушує тісто і збільшує його об'єм.

Читати далі

\"Княжий Хліб\" до свята Стрітення готовий!

14-02-2019

   Традиційно 15 лютого на свято Стрітення ми готуємо милих « жайворонків» з тіста та роздаємо дітям.

  З давніх-давен існує традиція, коли діти отримавши «жайворонків» бігли з ними на подвір`я та закликали весну, а награвшись – з’їдали.

  Нам дуже подобається підтримувати традиції та приносити радість дітям.

 

Читати далі

Новинка! Смачні Еклери!

13-02-2019

Десерт  « Еклер» з’явився вперше у Франції на початку XIX ст. Автором ласощів вважається Марі-Антуан Карем. Однак рецепт випічки з тіста, замішаного на гарячих інгредієнтах, і кремової начинки став таким популярним, що в інших країнах знайшлися охочі приписати собі авторство, а щоб збити ласунів з пантелику, придумали свої назви десерту. Наприклад в США «Еклери» називають « Довгий Джон», а в Німеччині – « Любовна кісточка» та  « Заяча лапка».

До Вашої уваги пропонуємо "Еклери з заварним кремом" :

- зі смаком шоколаду;

- зі смаком малини;

- зі смаком крем-брюле; 

- з карамеллевим смаком;

- зі смаком фісташки.

Ці вишукані тістечка будуть прикрасою на святковому столі або додадуть різноманіття сірим будням. Чудові смаки цих Еклерів не залишать байдужими навіть самих вибагливих гурманів.

  

Читати далі
Top